Programer početnik u Fejsbuku prima platu od
100.000 dolara, plus 50.000 dolara bonusa i 120.000 dolara u deonicama.
Koliko Fejsbuk plaća tek diplomirane softverske inženjere? Na Quori je objavljen post jednog anonimnog korisnika: "Ovoga leta ću diplomirati, a ponuđena mi je plata 100.000, 50.000 dolara potpisanih bonusa, 5.000 dolara za preseljenje i deonica u vrednosti od 120.000 dolara."
Hakeri "Anonimusi" danas obaraju "Fejsbuk"? |
Dice Holdings objavio je ove sedmice da je prosečna godišnja plata tehnoloških radnika u Silikonskoj dolini prošle godine po prvi put bila veća od 100.000 dolara.
Uputstvo za rušenje Fejsbuka (VIDEO) |
Ta web stranica je objavila i da su plate "softveraša" i drugih profesionalaca iz IT industrije u kalifornijskoj Silikonska dolini porasle 5 posto u odnosu na prošlu godinu. Prosečna plata tako sada iznosi 104.195 dolara, što znači da su plate zaposlenih u tehnološkim kompanijama u Silikonskoj dolini rasle znatno više nego plate na nacionalnoom nivou u Sjedinjenim Državama.
Nakon Dice Holdingsa, web stranica Glassdor.com objavila je prosečne plate "softveraša" u najvećim tehnološkim kompanijama u Silikonskoj dolini.
Ko plaća najbolje?
Prema podacima objavljenima na stranici Glassdor.com, Fejsbuk plaća najbolje. Prosečna plata po zaposlenom isplaćena tokom 2011. godine iznosila je 110.686 dolara.
Fejsbuk dobio konkurenciju (VIDEO) |
Na drugom mestu je kompanija Cisco, koja je svojim rešenjima postala najveća kompanija u domeni umrežavanja. Prosečna plata isplaćena po zaposlenom u Ciscu iznosi 105.620 dolara.
Epl je takođe u vrhu najpoželjnijih poslodavaca, ali ga prati glas da "plaća, ali ne dovoljno dobro" s obzirom na to da je reč o tehnološkom gigantu koji leži na ogromnim količinama gotovine zahvaljujući izvrsnoj prodaji iPhonea, iPada i računara. Prosečna godišnja plata u Eplu tako iznosi 103.775 dolara.
U Guglu je prosečna plata 103.211 dolara, ali budite sigurni da tu još ima i brojnih bonusa.
(Net.hr)
Преузето са сајта: Smedia
Нема коментара:
Постави коментар