Буенос Аирес – Привредно чудо пример за Грчку. Економисти из Аргентине, земље која је пре десет година била у сличној ситуацији као Грчка, саветују Атини да не узима никакве зајмове од ЕУ и ММФ, већ да објави банкрот и врати драхму у употребу. Стручњаци кажу да са првим зајмом од 110 милијарди и најновијим од 130 милијарди евра Грци неколико деценија неће моћи да врате дугове.
Наиме, Аргентина је 2001. и 2002. прошла кроз пакао сличан оном кроз који данас пролази Грчка. Људи су изашли на улице да би протестовали против неспособних и корумпираних политичара који су уништили привреду. У сукобима полиције и демонстраната убијено је скоро 40 људи. За само недељу дана променили су четири председника, а национална валута песос знатно је ослабила. Аргентина је остала без новца.
Затим су се појавили банкари и званичници међународних финансијских институција нудећи помоћ, објашњавајући да ће Аргентина пропасти уколико је не прихвати. Међутим, та латиноамеричка земља ју је одбила, а десет година касније скоро да нико више не осећа последице кризе. Грађани имају много више песоса у новчанику, и троше их много више. Нема ни трага од последица глобалне кризе.
За то је највише заслужан бивши премијер Нестор Кирхнер, који је после постао председник. Он је прогласио државни банкрот и плаћао дугове само ММФ. Прецртао је дугове које је земља имала према страним банкама, игнорисао њихове захтеве, државну валуту песос држао на врло ниском нивоу и подстицао унутрашњу потрошњу. Аргентина се тако опоравила.
План Трилатерале
Према наводима медија, на челу Грчке данас је Лукас Пападемос из Трилатералне комисије, Рокфелеров и Ротшилдов човек, баш као што је и у Аргентини 2001. и 2002. био један такав. У латиномеричкој држави тада је председник био Де ла Руа, суоснивач огранка Глобал пауер мастерс лобија, Аргентинског савета за међународне односе (ЦАРИ), што је локални огранак њујоршког Савета за међународне односе, који је повезан са Трилатералом, односно Билдерберг групом.
Извор: ВасељенскаТВ
Нема коментара:
Постави коментар