11111111111111

Претражи овај блог

четвртак, 27. април 2023.

Драма у Астани, Лирен изједначио против Непомњашчег /ВИДЕО/

Динг Лирен је добио 12. партију против Јана Непомњашчег и изједначио на 6:6 у мечу за светског шампиона у шаху

Драма у Астани, Лирен изједначио против Непомњашчег

Непомњашчи је добро отворио меч и имао доминантну позицију, али је, што га је често пратило у каријери, пао у наставку па је Лирен дошао до победе.

Остало је још две партије до краја, а такмичар који дође до 7,5 бодова постаје нови светски првак света.

У случају да резултат буде нерешен 7:7, прелази се на рапид – четири меча у овом формату (25 минута плус 10 секунди за сваки потез).

Ако и после тога буде нерешено, прећи ће се на блиц партије (пет минута на сату, плус додатне три секунде за сваки потез).

Дуел за новог светског шампиона у шаху, између Кинеза Динга Лирена и Јана Непомњашчег из Русије, почео је 10. априла.

Непомњашчи има прилику да светску титулу врати у Русију, најуспешнију земљу у историји шаха, која је дала осам од претходних 16 првака.

Непомњашчи, 32-годишњи шахиста из Бријанска има шансу да крене стопама легендарних Михала Ботвиника, Василија Смислова, Михала Тала, Тиграна Петросјана, Бориса Спаског, Анатолија Карпова, Гарија Каспарова, Владимира Крамника и Александера Халифмана.

Меч је на програму до 1. маја у Астани, Казахстану, укупан наградни фонд овог је 2.000.000 евра, од тога ће 60% отићи победнику, а 40% пораженом.

Извор: РТ Балкан