У недјељу 15. по празнику Силаска Светог Духа на Апостоле, а
на дан када се молитвено помињу Свети мученици Трофим, Саватије и Доримедонт,
Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије служио је свету
архијерејску Литургију у Саборном храму Свете великомученице Марине у манастиру
Клисини.
Саслуживао је настојатељ манастира Клисина, високопреподобни игуман Василије, као и протођакон Никола Перковић. За пјевницом су појала сабраћа манастира Клисина.
Саслуживао је настојатељ манастира Клисина, високопреподобни игуман Василије, као и протођакон Никола Перковић. За пјевницом су појала сабраћа манастира Клисина.
Тумачећи данашње Јеванђеље епископ Атанасис је рекао да
„Христос јесте наш животни простор и, као такав, наш вечни завичај, и зато
треба да Га волимо чак и више него место где смо се родили и где смо одрасли“.
А тумачећи Христов позив да се одрекнемо себе, Епископ је је подсетио да тај
позив значи „одрећи се свакога свога греха, сваке своје слабости, немоћи и
сваке земаљске привезаности, јер само тако постајемо подвижни, покретљиви за
Христом и способни да Му у свему следимо“.
Већина вјерног народа, сабрана под сводовима Саборног
манастирског храма, приступила је светој Чаши, причешћујући се Крвљу и Тијелом
Христовим.
За епископа Атанасија и присутне вјернике, братство
манастира припремило је послужење у трпезарији манастирског конака.





Нема коментара:
Постави коментар