Са закашњењем, али са искреном радошћу и благодарношћу, обавештавамо верни народ о великом и благословеном догађају у животу Цркве.
У суботу, 14. марта 2026. године, отац Александар Аздејковић служио је своју последњу ђаконску службу у цркви Светих Вартоломеја и Варнаве, са благодарношћу Богу за све што му је до тада било поверено у служби Његовог Светог Олтара. Већ наредног дана, 15. марта 2026. године, у трећу недељу Великог поста, Крстопоклону недељу, у манастиру Раковица, извршено је његово рукоположење у чин презвитера.
По благослову Његове Светости Патријарха српског господина Порфирија, чин рукоположења извршио је Преосвећени Епископ новобрдски господин Иларион. Тим свечаним чином, после 17 година ђаконске службе, наш брат у Христу ђакон Александар Аздејковић постао је јереј Цркве Божје.
Радост овог дана је велика, јер је Света Црква Христова добила још једног ревносног и достојног служитеља Божијег Олтара, човека који је, пре свега, добар хришћанин и добар човек, а затим и свештеник. Његово дугогодишње служење, смирење и преданост Цркви и народу Божјем сведоче о дубокој љубави према Богу и позиву који му је поверен.
Молимо се Господу да новом јереју подари снагу, мудрост, трпљење и благодат, како би достојно наставио своју пастирску службу на корист Цркве и спасење повереног му народа.
На многаја и благаја љета, оче Александре!
ДОСТОЈАН!!!





Нема коментара:
Постави коментар