М. Н. која већ три године ради у једној београдској пекари
тврди да су сви који током поста поједу нешто у њеном објекту - преварени.
– Стидим се што сам и ја део такве преваре у којој производе
који нису посни продајемо као посне, али шта да радим, од овог посла
прехрањујем децу, а газда је све само није болећив. Највише ми је криво што уз
мало труда уопште не би морало да буде овако – започиње причу М. Н.
Према њеним речима, од производа који су наводно посни
муштеријама нуде жу-жу, погачице, кифле, празан бурек, две-три врсте пита…
– Од свега заиста су посне само кифле, мада и њих не печемо
у неким посебним плеховима, али ајде да кажем да су оне у реду. Што се тиче
жу-жуа и погачица, њих премазујемо јајима. Истина, сасвим мало, само да добију
сјај, међутим, јасно је да ту од посног нема ни п. Бурек и пите сечемо истим
ножевима као и мрсне ствари, мешамо их у тепсијама, често слажемо једне преко
других. Ипак, кад неко пита, све је то посно, тако је наредио газда.
На питање да ли је некад помислила да се побуни, одговара:
– Јесам, верујте ми, сто пута. И сваки пут сам се угризла за
језик. Једва сам нашла овај посао, шта бих радила да останем на улици не смем
ни да мислим? Не знам како је у другим радњама, али поручила бих свима који
хоће стварно да посте да заобилазе пекаре у широком луку.
Извор: Србин.Инфо
Извор: Србин.Инфо
Нема коментара:
Постави коментар