На празник Светог Јована Златоуста у храму Вазнесења
Господњег на Бањи Врућици светом архијерејском Литургијом је началствовао
Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом уз
саслужење надлежног Архијереја зворничко-тузланског г. Фотија, свештеника из више епархија, протођакона Богдана Стјепановића и ђакона Будимира Гардовића.
саслужење надлежног Архијереја зворничко-тузланског г. Фотија, свештеника из више епархија, протођакона Богдана Стјепановића и ђакона Будимира Гардовића.
Разлог сабрања у светињи на Бањи Врућици, поред величања
имена Божјег кроз дело и личност Светог Јована, била је седница Катихетског
одбора Републике Српске.
У својој беседи, епископ Фотије је честитао имендан
митрополиту Хризостому, нагласивши да је пут Светог Јована Златоустог био пут
страдања и невоља, пут боготражитељства и љубави према Господу. -Врлине које су
красиле тог богоугодника, красе и пут митрополита Хризостома, који је свој
живот посветио Цркви страдалној, од Епархије бихаћко-петровачке до Митрополије
дабробосанске.
Митрополит Хризостом је заблагодарио Господу и Светом Јовану
који су му давали снаге да истраје на своме путу. -Ријечи Слава Богу за све
биле су последње ријечи Светог Јована. Оне нас напомињу и упућују да и наш
славослов имена Божијег овим ријечима треба да буде свеживотан, од дана рођења
до дана нашег пресељења у Господу, поручио је Митрополит.
Извор: Епархија звирничко-тузланска




Нема коментара:
Постави коментар