Црквеним велелепиљем прослављен празник Светог Јована
Златоуста, именден Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита
скопскох г. Јована и слава Ставропигијалног манастира Светог Јована Златоуста у
Битољу.
Радост празника увеличана је посетом Његовог Преосвештенства Епископа мохачког г. Исихија, викара Епископа бачког и игумана манастира Ковиља, који је са својим монашким братством пристигао на прославу празника. Благољепиљу богослужења допринело је и молитвено присуство сестринства манастира Светог Стефана из Горњег Жабског у Епархији врањској.
Преосвећени Епископот мохачки г. Исихије је началствовао
свеноћним бденијем, док је Његово Блаженство Архиепископ г. Јован началствовао
светом архиерејском Литургијом, уз саслужење епископа Исихија и Преосвећене
господе Епископа Православне Охридске Архиепископије брегалничког и
местобљуститеља битољског Марка и стобијског и местобљуститеља струмичког
Давида, као и свештенослужитеља Православне Охридске Архиепископије и
Епископије бачке.
После читања Јеванђеља беседио је Епископ мохачки Исихије,
док је на крају службе Епископ брегалнички Марко благословио празнично кољиво.
Извор: poa-info.org




Нема коментара:
Постави коментар