Украјински војници сукобили су се данас са руским тенковским батаљоном
на истоку Украјине у Луганску, саопштио је Кијев. Нестала два украјинска
морнара. Русија неће војно интервенисати у Украјини, тврди Сергеј
Лавров пред сусрет Контакт-групе за Украјину у Минску.
9.50 - Украјински министар одбране тврди да руских војника има у Доњецку и Луганску и да је "Украјина у рату са Русијом".
9.15 - Лавров: Неће бити војне интервенција Русије у Украјини, али украјинска војска мора да се повући с положаја с којих може да гађа цивилне циљеве.
Портпарол украјинске војске Леонид Матјукин написао је на Фејсбуку да су сукоби између украјинских војника и тенковског батаљона руских оружаних снага настављени са циљем преузимања конторле над аеродромом у Луганску.
Ово је последња у низу оптужби украјинске стране да је Москва директно умешана у сукоб на истоку Украјине.
Украјинска обалска стража је претходно саопштила да су нестала двојица морнара, а седморица повређена у јучерашњем артиљеријском нападу на украјински патролни брод у Азовском мору.
"Брод је потонуо. Успели смо да спасемо осам морнара, захваљујући другим бродовима који су притекли у помоћ. Седморица њих су рањена или су задобили опекотине. Двојица морнара су нестала. Спасилачка операција се наставља", изјавио је представник Обалске страже Серхиј Астахов.
"После анализе ситуације, верујемо да је напад изведен артиљеријским системом, али још не знамо одакле је отворена ватра", рекао је Астахов Ројтерсу.
Украјинска погранична служба саопштила је јуче да су два њихова патролна брода нападнута у близини града Маријупољ, на обали Азовског мора.
Украјински министар одбране Валериј Гелетеј рекао је да руских војника има у Доњецку и Луганску и да је "Украјина у рату са Русијом".
"Руских војника има не само у Доњецку, већ и у зони аеродрома у Луганску. Има их и у другим градовима", рекао је министар за телевизију Интер.
Гелетеј је рекао да "Русија одлучује о томе шта ће се догодити у Донбасу", индустријском региону у којем се налазе рудници угља, а где су и Доњецк и Луганск.
Лавров: Без војне интервенције
Руски министар иностраних послова Сергеј Лавров потврдио је да неће бити војне интервенција Русије у Украјини, али да се украјинска војска мора повући с положаја с којих може да гађа цивилне циљеве и заложио се за хитно примирје на украјинском истоку.
"Рачунам веома на преговоре заказане за данас, пре свега фокусирајући се на споразум о хитном и безусловном примирју (у Украјини)", рекао је Лавров, поводом састанка трилатералне
Контакт-групе у Минску којој ће присуствовати представници Украјине, ОЕБС-а, Русије и, вероватно, проруских снага са украјинског истока.
Лавров је потврдио да, што се тиче Русије војне интервенције у Украјини, ње неће бити и да је Москва "искључиво за мирно решавање те најтеже кризе, те трагедије", пренела је агенција АФП.
Седница трилатералне Контакт-групе за решавање кризе на истоку Украјине биће одржана данас, јавила је белоруска агенција Белта.
Белоруско Министарство иностраних послова за сада не саопштава ко ће представљати учеснике у разговорима (Украјину, ОЕБС и Русију).
Агенција Белта подсећа да су у Минску 31. јула одржане консултације Контакт-групе са представницима руководства самопроглашене Доњецке Народне Републике.
У групи су били бивши украјински председник Леонид Кучма, амбасадор Русије у Украјини Михаил Зурабов и представница председавајућег ОЕБС-а за Украјину Хајди Таљавини.
Извор: РТС
9.50 - Украјински министар одбране тврди да руских војника има у Доњецку и Луганску и да је "Украјина у рату са Русијом".
9.15 - Лавров: Неће бити војне интервенција Русије у Украјини, али украјинска војска мора да се повући с положаја с којих може да гађа цивилне циљеве.
Портпарол украјинске војске Леонид Матјукин написао је на Фејсбуку да су сукоби између украјинских војника и тенковског батаљона руских оружаних снага настављени са циљем преузимања конторле над аеродромом у Луганску.
Ово је последња у низу оптужби украјинске стране да је Москва директно умешана у сукоб на истоку Украјине.
Украјинска обалска стража је претходно саопштила да су нестала двојица морнара, а седморица повређена у јучерашњем артиљеријском нападу на украјински патролни брод у Азовском мору.
"Брод је потонуо. Успели смо да спасемо осам морнара, захваљујући другим бродовима који су притекли у помоћ. Седморица њих су рањена или су задобили опекотине. Двојица морнара су нестала. Спасилачка операција се наставља", изјавио је представник Обалске страже Серхиј Астахов.
"После анализе ситуације, верујемо да је напад изведен артиљеријским системом, али још не знамо одакле је отворена ватра", рекао је Астахов Ројтерсу.
Украјинска погранична служба саопштила је јуче да су два њихова патролна брода нападнута у близини града Маријупољ, на обали Азовског мора.
Украјински министар одбране Валериј Гелетеј рекао је да руских војника има у Доњецку и Луганску и да је "Украјина у рату са Русијом".
"Руских војника има не само у Доњецку, већ и у зони аеродрома у Луганску. Има их и у другим градовима", рекао је министар за телевизију Интер.
Гелетеј је рекао да "Русија одлучује о томе шта ће се догодити у Донбасу", индустријском региону у којем се налазе рудници угља, а где су и Доњецк и Луганск.
Лавров: Без војне интервенције
Руски министар иностраних послова Сергеј Лавров потврдио је да неће бити војне интервенција Русије у Украјини, али да се украјинска војска мора повући с положаја с којих може да гађа цивилне циљеве и заложио се за хитно примирје на украјинском истоку.
"Рачунам веома на преговоре заказане за данас, пре свега фокусирајући се на споразум о хитном и безусловном примирју (у Украјини)", рекао је Лавров, поводом састанка трилатералне
Контакт-групе у Минску којој ће присуствовати представници Украјине, ОЕБС-а, Русије и, вероватно, проруских снага са украјинског истока.
Лавров је потврдио да, што се тиче Русије војне интервенције у Украјини, ње неће бити и да је Москва "искључиво за мирно решавање те најтеже кризе, те трагедије", пренела је агенција АФП.
Седница трилатералне Контакт-групе за решавање кризе на истоку Украјине биће одржана данас, јавила је белоруска агенција Белта.
Белоруско Министарство иностраних послова за сада не саопштава ко ће представљати учеснике у разговорима (Украјину, ОЕБС и Русију).
Агенција Белта подсећа да су у Минску 31. јула одржане консултације Контакт-групе са представницима руководства самопроглашене Доњецке Народне Републике.
У групи су били бивши украјински председник Леонид Кучма, амбасадор Русије у Украјини Михаил Зурабов и представница председавајућег ОЕБС-а за Украјину Хајди Таљавини.
Извор: РТС

Нема коментара:
Постави коментар