Избор режима - ЦРНА/БЕЛА страна

Претражи овај блог

петак, 6. јун 2014.

Највећи проблеми који муче Обреновчане

Уђите слободно, код нас се не изува. Чиме да вас понудим? Немамо ни воде, ни хране, напола у шали почео је причу Живорад Ранковић, који је заједно са супругом Љиљаном износио блато из дневне собе и избацивао уништене ствари из двоспратне куће која је била скоро три и по метра под водом у близини обреновачког канала Купинац. Овај брачни пар један је од првих повратника у потопљени град.

Улица краља Александра И тренутно је најотужнији део Обреновца. Велики део саобраћајнице недалеко од Тамнаве и даље је поплављен, гомиле смећа дуж тротоара, смрад на све стране.

У целом граду пијаће воде нема још од поплаве. На улицама се могу видети цистерне које дезинфикују саобраћајнице, али многи су у страху од заразе.

Почео је да саобраћа јавни превоз у Обреновцу, а то је свакако добра информација за грађане који се снабдевају једино од помоћи Црвеног крста. До продавнице "Орекс", где ова организација дели хлеб, бокал воде и две конзерве хране, пешачи се скоро 20 минута.

 

Проблеми који муче Обреновац


Вода за пиће - Грађанима је на располагању само техничка вода, која није за пиће и служи искључиво за чишћење просторија и прање веша.


Храна - Постоји само један пункт Црвеног крста где се дели хлеб, две конзерве хране и бокал воде. У реду се чека по пола сата, пошто долази више од 2.500 људи.

Струја - Постоје улице у којима електричне енергије нема још од поплаве. Такође, честа су и искључења струје.


Извор: Вести онлине

Хигијена - Грађани још не доводе децу у Обреновац јер се загађена, отпадна вода у којој пливају фекалије још није повукла из неких делова града.

Саобраћајнице - Неке саобраћајнице су под водом пола метра па станари у дубоким чизмама чисте куће.

Нема коментара:

Постави коментар