Светом архијерејском Литургијом коју је 26. јула 2018.
године служио Његово Преосвештенство Епископ шумадијски г. Јован јагодинска
Стара црква прославила је велики јубилеј - 200 година постојања.
Торжественим богослужењем у цркви Светих архангела Михаила и Гаврила, коју је кнез Милош Обреновић подигао давне 1818. године, у присуству градоначелника Јагодине г. Ратка Стевановића и многих угледних званица и великог броја верника.
Обраћајући се верном народу Владика је поручио: -Колико је
људи долазило у овај храм кроз период од два века! Kолико се њих крстило,
венчало, исповедило, причестило! Kолико је само молитава узнесено пред
престолом ове светиње! Велики кнез Милош, ктитор овог храма, у највећој мери је
допринео да се подигне ова светиња, али је он то радио заједно са народом што
нас и обавезује да идемо путем којим су ишли наши свети преци, над чијим се
гробовима данас и служи ова света Литургија, благодарење Богу за наше претке,
за нас и наше сроднике данас и за оне који ће генерацијама после нас остати.
Високо одликовање орден Вожда Карађорђа урученио је г.
Томиславу Стојановићу из Винораче и г. Драгану Стојанкићу из Трнаве.
Архијерејске захвалнице су примили господа Стефан Ђођевић, Ивица Маринковић,
Радмило Цекић, Мирослав Ђорђевић, Зоран Рашић, Предраг Јеремић и Драган Илић.
Архијерејске захвалнице су додељене и фирмама Ралекс, Кастор, Јела, ЈП Уређење
и јавно осветљење.




Нема коментара:
Постави коментар