Избор режима - ЦРНА/БЕЛА страна

Претражи овај блог

субота, 17. октобар 2015.

Саопштење за јавност Митрополије црногорско-приморске у вези са јутрошњим догађајима у Подгорици


Најоштрије осуђујемо јутрошњу насилну полицијску акцију над ненаоружаним цивилима, међу којима су и изабрани посланици Скупштине Црне Горе. Противници смо сваког насиља, а нарочито оваквог којe се спроводи над људима који неколико седмица мирно и без иједног инцидента испостављају своје политичке захтјеве у држави демократског уређења. На протесту за све ове дане ни једна грана није сломљена, а камоли да је иједан човјек био угрожен.

Православна Црква је и сама посљедњих година била изложена полицијској присили и разним врстама правног насиља и саосјећа са онима који су данас били изложени физичком и бесправном насиљу режима.


ИЗ МИТРОПОЛИЈЕ ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКЕ

Нема коментара:

Постави коментар