Избор режима - ЦРНА/БЕЛА страна

Претражи овај блог

уторак, 14. фебруар 2012.

Одбијена молба за ослобађање игумана Јефрема


Настојатељ манастира Ватопед на Светој Гори, архимандрит Јефрем, остаје у притвору. Молба за његово ослобађање уз кауцију, због здравствених разлога, одбијена је у четвртак на основу наводног „неиспуњавања неопходних предуслова“.
Архимандрит Јефрем налази се у затвору од 27. децембра прошле године на основу оптужби повезаних са размјеном земљишта између државе и манастира Ватопед 2008. године.



Ова оптужба против уваженог клирика и његово притварање прије суђења изазвали су огорченост цјелокупне светогорске заједнице, архијереја, свештенства и вјерника у Грчкој и појединих представника других помјесних Цркава. „Савршено је очигледно да хапшење човјека који не представља никакву опасност, какав је архимандрит Јефрем, прије доношења судске пресуде, представља ванредан догађај који изазива дубоке недоумице“, казао је овим поводом предсједник Одјељења за спољне црквене везе Московске Патријаршије, митрополит Волоколамски Иларион.

Извор: Радио Светигора

Нема коментара:

Постави коментар